Eğitimciler ‘Öğretmenlik Meslek Kanunu’ tasarısına karşı alanlarda

HABER MERKEZİ – Eğitim Sen, birçok kentte düzenlediği eylemlerle Meclis'te görüşmeleri süren "Öğretmenlik Meslek Kanunu" tasarısının geri çekilmesini talep etti. 
 
Meclis'te görüşmeleri süren "Öğretmenlik Meslek Kanunu" yasa tasarısının hem eğitimi hem de öğretmenlerin özlük haklarını, iş barışını bozacağı endişesiyle geri çekilmesini isteyen Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası'nın (Eğitim Sen) başlattığı eylemler sürüyor. Sendika'nın bağlı bulunduğu Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu, birçok kentte, dün öğretmenlerin gözaltına alınmasını ve yasa tasarısının geri çekilmesi için açıklama yaptı. 
 
ANKARA
 
Ankara'da Meclis Parkı'nda Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Şubeler Platformu tarafından yapılan eylemde "TBMM’ye çağrımızdır: Haklarımızı ve taleplerimizi içermeyen ÖMK’yı reddet" pankartı açıldı.  Sık sık "Yaşasın örgütlü mücadelemiz" ve "Korkmuyoruz susmuyoruz itaat etmiyoruz" sloganlarının atıldığı eylemde açıklama yapan Eğitim Sen Genel Başkanı Kemal Irmak, dün öğretmenlerin gözaltına alındığı hatırlatarak buna tepki gösterdi. 
 
Kanun ile eğitimcilerin ve aynı zamanda Türkiye’nin geleceğinin de yok edildiğine vurgu yapan Irmak, buna karşı itirazlarını sürdüreceklerini kaydetti. Irmak, "Mücadeleye kaldığımız yerden devam ediyoruz. Susmak yok, yılmak yok, çünkü eğitim emekçileri asla diz çökmez, biat etmez, ders verir bunu bugüne kadar öğrenmedi iseniz bundan sonra da size öğretmeye devam edeceğiz" diye belirtti. 
 
KESK Eş Genel Başkanı Ayfer Koçak ise kanunu "kara leke" olarak nitelendirerek, "Bu ülkede 85 bin ücretli öğretmen çalışıyor. Ücretli öğretmenler tam bir ay derse girdiğinde dahi 12 bin liranın üstünde maaş alamıyor. Peki, bu Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda bu gerçekle yüzleşme var mıydı? Hayır! Soruyoruz: Sizleri takip eden insanlara çocuklarınızı okula gönderdiğinizde ne kadar uğraşıyorsunuz, çocuklarınızı liseden üniversiteye gönderdiğinizde ve akademik eğitim alabilmesi için ne badireler atlatıyorsunuz? Siz bunları hatırlamıyor musunuz? AKP iktidarının ne öğretmene ne öğrenciye tek bir söz yoktur kalmamıştır" diye konuştu.  
 
KESK Ankara Şubeler Platformu Sözcüsü Mehmet Aydoğdu ise, "Çetelere, mafyalara ve depremde on binlerin ölümüne neden olan müteahhitlere kurulmayan barikatlar kuruldu, yasaklamalar getirildi. Defalarca TBMM Meclis Parkı'na kadar yürüyüp parkta açıklama yaparak oturma eylemi yapacağımızı, eylemimizin tamamen barışçıl ve demokratik olduğunu ifade etmemize rağmen güvenlik güçleri iktidarın talimatıyla binlerce güvenlik gücünü karşımıza dikerek yasaklamada ısrar etmişlerdir. Anayasal hakkını kullanmak, ülkemizi karanlığa sürükleyecek Öğretmenlik Meslek Kanunu yasa tasarısına karşı tepkisini ifade etmek isteyen Eğitim Sen ve bağlı sendikalarımız yönetici ve üyeleri, konfederasyonumuz Yürütme Kurulu üyeleri Ankara’nın mafyanın çiftliği haline gelmesine seyirci kalan güvenlik güçlerinin gazlı, coplu, tekme tokatlı saldırısına uğradı" ifadelerini kullandı. 
 
RIHA 
 
Rıha'da KESK Şubeler Platformu tarafından konuya ilişkin basın açıklaması yapıldı. Eğitim Sen Riha Şube binası önünde gerçekleştirilen açıklamada konuşan Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM) Riha Şube Başkanı Server Yazar, dün Ankara'da Meclis önünde yapılmak istenen protestoda, öğretmenlerin gözaltına alınmasını tepki gösterdi. Yazar, "Saldırıyı gerçekleştiren, haklarımızı kullanmamızı engelleyenler ve sendikal ayrımcılık suçunu işleyenler hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı ifade etmek istiyoruz" dedi. 
 
DAYANIŞMA ÇAĞRISI
 
Eğitim Sen'in gündeme geldiğinden beri Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu teklifindeki tehlikelere dikkat çektiğinin altını çizen Yazar, şunları söyledi: "Yasa teklifinin hazırlanmasında yandaş sendikalar dışında kimsenin düşünce ve önerileri alınmamış, eleştirilere kulaklar tıkanmış, Bakanlık bildiğini okumuştur. Bir kez daha sendikal haklarımızın, anayasal güvence altında olan temel hak ve özgürlüklerimizi kullanmamızın engellenmesini, arkadaşlarımıza şiddet uygulanmasını, darp edilerek gözaltına alınmalarını kınıyor, protesto ediyoruz." 
 
Açıklama, "Emekçiye değil çetelere barikat" sloganları ve alkışlarla sonlandırıldı. 
 
WAN
 
Wan’da KESK Şubeler Platformu üyeleri Perihan AVM önünde açıklama yaptı. Açıklamada “Öğretmen yalvarmaz, öğretmen boyun eğmez”, “Öğretmen el açmaz öğretmen ders verir” yazılı pankart açıldı. Sendika üyeleri “Öğretmene değil, tarikata barikat”, “Yusuf Tekin istifa” sloganları attı.
 
Açıklamayı okuyan Haber-Sen 7 Nolu Şube Başkanı Hamit Aker, “Sendikal haklarımızın, anayasal güvence altında olan temel hak ve özgürlüklerimizi kullanmamızın engellenmesini, arkadaşlarımıza şiddet uygulanmasını, darp edilerek gözaltına alınmalarını kınıyor, protesto ediyoruz. Emek ve demokrasi güçlerini yasa tasarısı görüşmeleri boyunca devam edecek eylem ve etkinliklerimize güç vermeye ve dayanışmaya davet ediyoruz” dedi. 
 
DÎLOK 
 
KESK Dîlok Şubeler Platformu da, Yeşilsu Parkı'nda açıklama yaptı. "Öğretmenlik meslek kanunu haklarımızı ve taleplerimizi içermiyor! Bizler eşit işe eşit ücret yeni bir meslek kanunu, grevli toplu sözleşmeli sendika talep ediyoruz" ile "Mesleğimize, onurumuza, geleceğimize sahip çıkıyoruz" pankartlarının taşındığı açıklamada, Eğitim Sen Dîlok Şubesi Kadın Sekreteri Gülfidan Özpolat konuştu. Yasanın birçok anlamda keyfiliğe yol açacak hususlar içerdiğini belirten Özpolat, geri çekilmesi çağrısında bulundu. 
 
Açıklama, "Mücadele dersini öğretmenler veriyor" ve "Susma sustukça sıra sana gelecek" sloganları ve alkışlarla sona erdi.
 
MÊRDÎN
 
KESK Mêrdîn Şubeler Platformu da "Öğretmenlik Meslek Kanunu" yasa tasarısı ile Ankara'da eğitim emekçilerinin yaptıkları eylem sırasında gözaltına alınmasını protesto etti. KESK Mêrdîn şubelerinin olduğu bina önünde yapılan açıklamaya çok sayıda kamu emekçisi katıldı. Açıklama metnini KESK Mêrdîn Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mehmet Sait Kaplan okudu.
 
Öğretmenlik Meslek Kanunu yasa tasarını kabul etmediklerini belirten Kaplan, tasarının bir an önce geri çekilmesi çağrısında bulundu. Eğitim emekçilerinin gözaltına alınmasının kamu emekçilerini yıldıramayacağını ifade eden Kaplan, sendikal ayrımcılığı derinleştiren uygulamalara imza atan yetkililer hakkında derhal soruşturma açılmasını istedi.
 
Açıklama sloganlarla sona erdi.
 
ADANA 
 
KESK Adana Şubeler Platformu, öğretmenlere yönelik polis şiddetini ve sendikal hakların ihlal edilmesini protesto etmek amacıyla İnönü Parkı'nda basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya kentteki siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri de destek verirken açıklamayı Eğitim Sen Adana Şube  Yürütme Kurulu üyesi Nilgün Doğan okudu.
 
'TEMEL HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİMİZ GASP EDİLİYOR'
 
Ankara'da devam eden eylemlerde öğretmenlere yönelik şiddet ve baskının arttığına dikkat çeken Doğan, "Öğretmenlik Meslek Kanunu tasarısına karşı mücadelemiz devam edecek" dedi. Polisin, diğer sendikaların yürüyüşlerine izin verirken Eğitim Sen'in eylemlerini engelleyip, üyelerini gözaltına aldığına işaret eden Doğan, "Anayasanın 10. Maddesi başta olmak üzere temel hak ve özgürlüklerimiz gasp ediliyor.Öğretmene şiddeti önleme yasası çıkaracağını söyleyenler kendileri şiddet uygulamıştır. Bu saldırı ve baskıcı tutumu kınıyoruz" diye konuştu.
 
MERSİN
 
KESK Mersin Şubeler Platformu da  Özgür Çocuk Parkı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi. "Öğretmenlik meslek kanunu tasarısı geri çekilsin" yazılı pankartının açıldığı açıklamada kitle sık sık "Öğretmen düşmanı ÖMK’ye hayır" ve “Karanlığa teslim olmayacağız" sloganlarını attı. Açıklamada basın metnini okuyan Eğitim Sen Mersin Şube Eşbaşkanı Mahmut Sümbül, KESK’e karşı sendikal ayrımcılık yapıldığını ve anayasanın ihlal edildiğini belirtti.
 
'VAZGEÇİN'
 
Sümbül, "Gelin nitelikli eğitim için öğretmenler kadar emeği olan idari ve teknik personel hizmetler sınıfında çalışan emekçilerin hakları için bir kanun hazırlayalım. Anayasal hakkımızı kullanmamızı engellemekten, sendikal ayrımcılığı derinleştiren uygulamalardan, sendikal hak ihlallerine her gün bir yenisini eklemekten vazgeçin. Bir kez daha sendikal haklarımızı, anayasal güvence altında olan temel hak ve özgürlüklerimizin engellenmesini, arkadaşlarımıza şiddet uygulanmasını, darp edilerek gözaltına alınmalarını kınıyor, protesto ediyoruz. Emek ve demokrasi güçlerini, yasa tasarısı görüşmeleri boyunca devam edecek eylem ve etkinliklerimize güç vermeye ve dayanışmaya davet ediyoruz” dedi.
 
Eylem, sloganlarla sona erdi.
 
AMED 
 
Amed KESK Şubeler Platformu tarafından da konuya ilişkin basın açıklaması yapıldı. Platform bileşenlerinin katıldığı basın açıklamasında “Öğretmen düşmanı ÖMK’yi kabul etmiyoruz”  pankartı açıldı. Roboski Parkı’nda gerçekleştirilen açıklama Amed Eğitim Sen 3 Nolu Şube Sekreteri Gülser Sargül tarafından yapıldı. Sargül, Ankara'da öğretmenlere yönelik gerçekleştirilen gözaltılara tepki göstererek, “Öğretmenlerin ekonomik sorunlarına çözüm üretmemekte, eşit işe eşit ücret ilkesini ortadan kaldırmaktadır. Eğitim emekçilerinin özlük haklarını zayıflatmakta, ayrımcılığı ve eşitsizliği derinleştirmektedir. Öğretmen adaylarına ve öğretmenlere yönelik disiplin cezalarının ve bu cezaları gerektiren fiil ve davranışların detaylı olarak düzenlenmesi bir gözdağı, öğretmen ve öğretmen adaylarının iş güvencesine yönelik açık bir tehdittir” dedi. 
 
HATAY
 
KESK Hatay Şubeler Platformu, öğretmenlere yönelik polis şiddetini ve sendikal hakların ihlal edilmesini protesto etmek amacıyla konteynerlerinde basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya KESK'e bağlı sendika temsilcileri de katıldı. Açıklamada basın metnini Eğitim Sen Hatay Şube  Yürütme Kurulu üyesi  Sevilay Elmas okudu. Elmas, "ÖMK geri çekilsin! Yasaklama ve engellemeler durdurulsun" dedi.
 
İZMİR 
 
KESK İzmir Şubeler Platformu, Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada, "Haklarımızı ve taleplerimizi içermeyen Öğretmenlik Meslek Kanunu'na hayır" pankartı açılırken, sık sık "Öğretmene değil tarikata barikat", "Laik, bilimsel, anadilde eğitim" ve "Susma haykır, ÖMK'ye hayır" sloganları atıldı. Açıklama öncesinde Gezi eylemlerinde katledilen Ali İsmail Korkmaz, ölümünün 10'uncu yıl dönümünde anıldı.
 
Açıklamayı yapan KESK İzmir dönem sözcüsü Nihat Filiz, AKP-MHP iktidar bloğunun cemaatlerin, tarikatların isteklerine göre hareket ettiğini söyledi. Kanun taslağında öğretmenlerin sorumluluklarının detaylı bir şekilde belirtildiğini fakat hakları konusunda genel ifade kullanıldığını dile getiren Filiz, “Kanun taslağı birçok noktada keyfiliğe yol açabilecek açık noktalar barındırmaktadır. Bunlardan biri de kanun taslağının 34. Maddesidir. Maddeye göre, mesleki yetersizliği iki müfettiş raporuyla görülen öğretmenlerin akademiye alınması ve akademi eğitimi sonrasında da müfettişlerce başarısız görülmeleri halinde genel idari hizmetler sınıfında uygun yerlere memur olarak atanmaları düzenlenmektedir. Bu madde, öğretmenlerin iş güvencesini iktidarın keyfiliğine bırakacak diğer önemli bir tehdittir ve kabul edilemezdir” ifadelerini kullandı. 
 
Ankara’da öğretmenlerin darp edilerek gözaltına alınmasına da tepki gösteren Filiz, “Emek ve demokrasi güçlerini yasa tasarısı görüşmeleri boyunca devam edecek eylem ve etkinliklerimize güç vermeye ve dayanışmaya davet ediyoruz” çağrısı yaptı. 
 
 
 

Diğer başlıklar

00:39 'Öldürme’ yasasına tepki: Sokağın gücünü göstermesi gerektiği bir sürece girdik
23/07/2024
22:57 Hayvanları ‘öldürme’ yasası komisyondan geçti
21:38 Kayyım nöbeti 42’nci gününde: Kurdistan’ı görün
20:43 İntihar eden işçiyi LC Waikiki önünde andılar
20:38 'Öldürme' yasası protesto edildi: AKP elini hayvanlardan çek
19:47 TJA’dan Silopiya’da okuma etkinliği
19:45 ‘Ulusal birlik ruhuyla kenetlenmeye çağırıyoruz’
19:32 Amed’de kadınlar özel savaş politikalarını konuştu
19:27 Vetfa Ecevit davasında ‘özel savaş politikaları’ vurgusu
18:34 Kayyıma karşı ‘Demokrasi İçin Kadınlar’ oluşumu
17:57 İzmir’de ırkçı saldırı
17:29 Trabzonspor ‘Zimanê Kurdî’ paylaşımını kaldırdı
16:56 Cizîr’de kaza: 1 ölü
16:41 ‘Yerel hizmetler ve ortak akıl’ buluşması: Amed model bir kent olabilir
16:35 Orman kıyımına karşı Kamu Denetçiliği Kurumu'na başvuru
16:10 Hasta tutsak Tiryaki: 3 aydır revire çıkarılmıyorum
15:50 Belediyeden 'çöp' provokatörleri hakkında suç duyurusu
15:47 Mersin’de 13 yaşındaki çocuktan haber alınamıyor
15:39 Özel: MHP’lilerin tek fikri AKP’lileri savunmak
15:35 Filistinli gruplar 'ulusal birlik' hükümetinde anlaştı
15:33 Tahliyesi 5 kere engellenen tutsak özgürlüğüne kavuştu
15:28 İzBB'de eylemler devam ediyor
14:56 Sulama kanalında kadın cenazesi bulundu
14:47 Merkez Bankası faizi yüzde 50’de sabit bıraktı
14:15 Elektrik akımına kapılan anne ve kızı yaşamını yitirdi
14:03 Askerlerle trafo sökmeye gelen DEDAŞ'a tepki
13:28 DEM Parti’den İlçe Eşbaşkanı Özperçin’in tutuklanmasına tepki
13:18 İpek Bakırhan yarın Qers’te son yolculuğuna uğurlanacak
12:53 HDP’li siyasetçilerin ilk duruşma tarihi belli oldu
12:45 Mazlum Ebdî'den Türkiye ve Suriye'ye mesaj
12:39 Metal işçisi kadınlardan eşitlik için 15 talep
12:23 Bahçeli'den tehdit
11:55 Bakırhan'ın annesi hayatını kaybetti
11:54 Oy pusulalarını yakan AKP'liler hakkında dava
11:21 Abdullah Öcalan’ın avukatlarından yeni görüşme başvurusu
11:14 Bursa'da yan yana iki fabrikada yangın
10:55 DEM Parti'nin sonuç bildirgesi: Temel görev ortak mücadele hattı
09:44 Kürt ve feminist kadınlar saldırılara karşı mücadele hattı inşa ediyor
09:42 Fransız senatör Abdullah Öcalan ile görüşmek için bakanlığa başvurdu
09:22 Saldırılar ekosistemi bozuyor
09:20 Hastane yemeğinden zehirlenen çalışan: Tedavi edilmedik, rapor verilmedi
09:19 Dr. Berwarî: Hedef işgal, kazanımlar tehlikede
09:17 Lozan'ın 101’nci yılı: Kürtler birlik olmalı
09:13 Kurdistan'a kaybettiren çizgi: KDP
09:07 Klimaların çalışmadığı hastane için enfeksiyon uyarısı
09:04 İşte kayyımların AKP'li 'özel' memurları
09:01 Tahliye edildiği cezaevindeki ihlalleri anlattı
09:00 23 TEMMUZ 2024 GÜNDEMİ
08:29 35 parti ve örgütten saldırılara ortak tepki
22/07/2024
23:08 Sahilde halay çeken gençler gözaltına alındı
22:35 Cizîr'de 2'nci Geleneksel Futbol Turnuvası başladı
20:53 Türkiye’nin saldırıları protesto edildi
20:33 Kayyım nöbeti: İktidar meşruluğunu yitirmiştir
20:06 AKP’den hayvanları ‘öldürme’ yasasında ‘ötenazi’ oyunu
19:27 Cezaevinde şüpheli şekilde hayatını kaybeden Yüksel defnedildi
18:23 Çanakkale’de deprem
16:43 Hayvanları öldürme tasarısında AKP-CHP görüşecek
16:40 Kadınlar için soyadı düzenlemesi paketten çıkarıldı
16:32 Tutsak yakınlarının 'Özgürlüğe ses ver' direnişi sürüyor
16:31 Cinsel saldırı suçundan yargılanan akademisyene hapis ve para cezası
16:19 DEDAŞ çiftçilerin trafolarını söktü
15:43 Şirnex'te yaralı bulunan kişi yaşamını yitirdi
15:35 'Öldürme' yasası görüşmeleri protestolarla başladı
14:58 Cezaevinde şüpheli ölüm: Çakmak gözden kaçmış!
14:32 Abdullah Öcalan'a 3 aylık aile görüş yasağı
14:21 CHP'den hayvanları 'öldürme' yasasına karşı 'direnme' çağrısı
13:34 Koçyiğit: Ülkede tarihin en büyük yoksulluğu yaşanıyor
13:34 Suya giren çocuk hayatını kaybetti
13:30 Kemal Türkler mezarı başında anıldı
12:56 Gazeteciler 'haber' verdi: Geçinemiyoruz
12:43 Emeklilere zam farkı ödemesi tarihi belli oldu
11:48 Merkez Bankası'nın dolar tahmini
11:31 Tiryaki: Iğdır Emniyet Müdürü AKP temsilcisi gibi davranıyor
11:03 Kendini yaktığı iddia edilen tutuklu yaşamını yitirdi
11:00 CPT’den İmralı yanıtları
10:57 Savaş uçakları Metîna’yı bombaladı
10:04 Saldırılar ve KDP işbirliğine tepki: Birlikle karşı durulabilir
09:38 Agirî Dağı’nda kaybolan dağcıların cansız bedenine ulaşıldı
09:13 Ev işçilerinin talebi İLO sözleşmesinin imzalanması
09:05 Kızıl Kurdistan'a dair yeni bir telgraf: Kemalist yönetim endişeli!
09:03 Hilal Kar'ın faili 1 aydır yakalanmadı
09:02 Bakanlık talimatıyla tekli hücrede tutulan tutsağa baskı arttı
09:00 Peköz: Ankara’nın stratejisinde Hewlêr dahil Kürtlere yer yok
09:00 22 TEMMUZ 2024 GÜNDEMİ
08:56 Wan’da ev baskını
21/07/2024
23:36 Kuzey ve Doğu Suriye’de 480 tutuklu tahliye edildi
23:29 Minbic’ın 5 köyüne saldırı
22:31 Habur Çayı'na düşen 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti
22:04 Hayvan hakları savunucularından muhalefete çağrı
21:05 ABD Başkanı Joe Biden adaylıktan çekildi
20:17 KDP'ye tepki: Ortadoğudaki sorunun çözümü de adresi de belli
20:09 Gabar’da hayatını kaybeden mühendisin kimliği açıklandı
20:05 Aydın'daki yangın kontrol altına alındı
19:31 Fotoğrafçı Murat Yazar’dan haber alındı: Serbest bırakıldı
19:20 Aydos Ormanı’ndaki yangın kontrol altına alındı
17:51 Bağcılar’da tecrit gündemli halk toplantısı
17:29 DEM Parti heyeti, Gabar Dağı’nda incelemede bulundu
16:51 Göle düşen otomobildeki 4 kişi yaşamını yitirdi
16:51 Gabar'da enkaz altında kalan mühendis yaşamını yitirdi
16:47 Bağcılar'da 'işgal ve ihanet' protestosu
16:20 Baro: Şirketler Şirnex doğasını rant kapısı haline getirdi
15:59 TOKİ inşaatında iş cinayeti
15:36 Bakırköy Cezaevi önünde 'Özgürlüğe ses ver' eylemi
15:12 İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın
14:07 İzmir'de bir kadın katledildi
13:45 Emniyet müdürü bankamatik çalışanlarının provokatif eyleminde
13:38 DEM Parti Sözcüsü Doğan: PYD ile de görüşün
13:19 Şırnak Valiliği: 2 işçi kurtarıldı, 1'i enkaz altında
12:55 DAİŞ yöneticisi Hebiba yakalandı
12:30 Tahribatın sürdüğü Gabar’da sondaj kulesi devrildi
12:14 Bayındır: Abdullah Öcalan’a özgürlük, Kurdistan'a statü
11:17 DEM Parti Amed İl Eşbaşkanları belli oldu
10:36 Bakırhan'dan KDP'ye: İşgale ortak olmayın
09:49 Jin derginin yeni sayısının konusu ırkçılık
09:40 Peyas'ta 'özel savaş' atölyesi
09:25 Amed'de mahkeme kararına rağmen sağlıkçılar kamerayla izleniyor
09:23 9 yıl geçti: Olay aydınlatılmadı, dosya Yargıtay’da bekletiliyor
09:21 Gazeteci Işık: KDP’nin işbirliği iktidarını sürdürme çabasıdır
09:16 DEDAŞ'ın kesintileri hasta çocuğu nefessiz bıraktı
09:12 Sosyalist partilerden saldırılara karşı 'ortak mücadele' çağrısı
09:10 Sırtında platin ve tek böbrekle yaşayan tutsağın durumu ağır
09:07 Yozgat Cezaevi ihlal raporunda yok yok!
09:04 Kiras-fîstan fiyatları dörde katlandı
09:00 21 TEMMUZ 2024 GÜNDEMİ
08:32 Adana'da deprem
00:25 Gençlik örgütleri Pîrsus için yasaklanan Taksim Meydanı’na çıktı
20/07/2024
23:55 33 düş yolcusu Avrupa'da anıldı
23:27 Gözaltına alınan gençler serbest bırakıldı
23:21 Özgür Özel’den Pîrsûs Katliamı paylaşımı
22:59 32 yılın aradan tahliye edilen Güneş’e kitlesel karşılama
22:09 Fotoğrafçı Murat Yazar’dan haber alınamıyor
21:40 İrade gaspına karşı nöbetler sürüyor: Kayyım zihniyetinden vazgeç
21:24 Gever’de Gülistan Doku Futbol Turnuvasının final maçı oynandı
20:32 'Öldürme' yasası protesto edildi
19:01 KDP’ye çağrı: İhanete son ver
18:52 Akbelen Ormanı için büyük buluşma
18:03 Pîrsûs'ta katledilenler İstanbul'da anıldı: Düşleri yarım kalmayacak
18:01 Wan’da iki ilçede sel
16:43 Sebahat Tuncel: Mücadele varsa zafer de vardır
15:51 Hastanedeki yemekten zehirlenen çalışan 3 gündür tedavi altında
15:36 Ağır hasta tutsağa hücre cezası verildi
15:08 Kuday ve Menteş’in tahliyesi istendi
14:57 Efrîn’de 9 kişi kaçırıldı
14:39 Mülteci teknesinde yangın: 40 ölü
14:09 Düş yolcuları anıldı: Mezarlarına karanfil ve oyuncak bırakıldı
14:04 Yolcu treni otomobile çarptı: 3 ölü
14:03 Kafe saldırısında bir kişi daha gözaltına alındı
13:29 Emniyet yetkilisi ‘gözaltında’ dedi, 32 yıldır haber yok
13:16 DEM Parti Merkez İlçe Eşbaşkanı tutuklandı
12:30 Kayıp yakınları 4 kentte adalet talep etti