Yeşil Sol Parti gençlerle buluştu: Sorgulayan gençlik korkutuyor

img
İSTANBUL - Yeşil Sol Parti, İstanbul’da gençlerle bir araya geldi. Vekil adayı Cengiz Çiçek, buluşmanın gerçekleştiği mekan önündeki polis yoğunluğuna dikkat çekerek, “Sorgulayan gençlik korkutuyor” dedi. 
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) İstanbul İl Örgütü, seçim çalışmaları kapsamında Kadıköy, Fatih ve Bahçelievler ilçelerinde gençlerle bir araya geldi. Fatih ilçesinin Samatya Mahallesi’ndeki buluşmaya milletvekilli adayları Cengiz Çiçek, Sırrı Sürreya Önder, Hasan Cemal ve Özgü Saki katıldı. Yapılan kahvaltıdan sonra konuşan Yeşil Sol Parti Gençlik Meclisi üyesi Ramazan Özdemir, önemli bir süreçte olduklarını belirterek, gençlerin rolüne değindi. 
 
DEĞİŞİMİN GÜCÜ 
 
Daha sonra konuşan vekil adayı Cengiz Çiçek, buluşmadaki tabloya işaret ederek, “Az önce buraya gelirken bir sürü polisin dizildiğini gördüm. Arkadaşlar yıllardır bu işin içinden biri olarak söylüyorum. Niye geliyor? Çünkü onun birikmiş bir devlet aklı var. O birikmiş aklı şunu çok iyi biliyor; Deniz Gezmiş’lerden, Erdal Eren’lerden, İbrahim Kaypakkaya’lardan biliyor. Gençlik çünkü sorguluyor, kendisini değiştiriyor, kendisini değiştirdiği gibi dönüşüme de zorluyor” dedi. 
 
Buluşma Çiçek’in gençlerin sorularını yanıtlamasıyla son buldu. 
 
ZAFER YAKIN
 
Kadıköy ilçesinde bir kahvaltı salonun da gerçekleştirilen buluşmaya ise milletvekilli adayı Dersim Dağ katıldı. Gençlerle yapılan kahvaltının ardından konuşan Dağ, zaferin yakın olduğunu belirterek,  seçime son 3 kaldığını ve daha umutlu bir ülke için daha çok çalışmaları gerektiğini söyledi. 
 
Dağ’ın konuşmasının ardından Yeşil Sol Parti’li gençler, Halitağa Sokağı’ndan başlayarak bildiri dağıtımı gerçekleştirdi. Gençler “Oylar Yeşil Sol Parti’ye” ve  “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları eşliğinde Kadıköy Rıhtım’da bulunan Yeşil Sol Parti standına kadar yürüdü. Standa varan gençler, çalınan şarkılar eşliğinde zılgıtlar attı.  Gençlerin zılgıtlarını duyan halk da alkışlarla destek verdi. 
 
Bahçelievler’de de milletvekili adayı Kerem Fırtına’nın katılımıyla gençlerle bir araya gelindi. Buluşma, yapılan kahvaltı ve konuşmaların ardından sona erdi.