• img

  Kadınların evrensel paydası: Jineolojî

  PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın fikirleriyle çalışmalarına başlanan Jineolojî, kadınların evrensel paydası haline geldi. Jineolojî Akademisi'nden Elif Kaya, “Ataerkil-kapitalist sistemin aşılıp, kadın etrafında gelişen özgürlükçü bir sistem istiyoruz. Jineojî bunun bilgisini açığa çıkaran bilim olmak durumunda" dedi.

 • img

  Konca: Kadınlar Abdullah Öcalan'ın projesini tamamlıyor

  Uluslararası komplonun Abdullah Öcalan’ın ortaya koyduğu “Demokratik, ekolojik, kadın özgürlükçü” paradigmaya dönük saldırılarla sürdüğünü belirten Besime Konca, “Kadınların verdiği mücadele, Öcalan’ın projesini tamamlama mücadelesidir” dedi.

 • img

  İlk eylemden son eyleme kadar hep aynı kararlılık

  PKK Lideri Abdullah Öcalan'a dönük komploya karşı gerçekleştirdikleri eylemlerde yaşamını yitirenler, arkalarında bıraktıkları mektuplarda komployu boşa çıkarmak ve tecridi kırmak amacıyla eylemlerini gerçekleştirdiklerini vurguladı.

 • img

  Yeni her tip cezaevi İmralı'ya dönüştürüldü!

  PKK Lideri Abdullah Öcalan'a yönelik komplo sonrası inşa edilen yeni tip cezaevleriyle tecrit derinleşti. Her tip cezaevinde kalan HDP PM üyesi Hacay Yılmaz, "Bu yeni tipler tutukluları düşünemez hale getirmeyi amaçlıyor. Her S tipinin bir İmralı olduğunu söylemek yanlış olmaz" dedi.

 • img

  Kürtler ve dostları 24 yıldır ayakta

  PKK Lideri Abdullah Öcalan'a dönük uluslararası komploya karşı 24 yıldır kesintisiz bir şekilde devam eden eylemler, bugün "Öcalan'a özgürlük" şiarıyla devam ediyor.

 • img

  Komploya karşı ateş oldular!

  PKK Lideri Abdullah Öcalan'a dönük uluslararası komploya karşı tepkilerin en büyüğü "Güneşimizi Karartamazsınız" eylemleri oldu. Onlarca kişi yaşamını yitirirken, eylemler sadece cezaevleri ve kentlerle sınırlı kalmadı.

 • img

  ‘Gizli protokolle’ yönetiliyor, dünyada benzeri yok

  PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın 24 yıldır ağır tecrit altında tutulduğu İmralı Cezaevi’nin, “gizli protokolle” yönetilmesi, görüş ve iletişim yasağını nedeniyle dünyada bir benzeri bulunmuyor.

 • img

  Komplocular kaybetti, Öcalan evrenselleşti

  NATO eksenli uluslararası güçlerin PKK Lideri Abdullah Öcalan'a dönük gerçekleştirdiği komplo başarıya ulaşmazken, 24 yıllık süreçte Öcalan’ın paradigması evrenselleşti.

 • img

  Abdullah Öcalan: Eskisi gibi yaşamayacağız

  PKK Lideri Abdullah Öcalan, teslim alınmasının neden, İmralı’ya getirilmesinin sonuç olduğu tespitinde bulunarak, “Ben komployu aşıyorum. Ne eskisi gibi yaşayacağız ne de eskisi gibi savaşacağız” diye kaydetti.

 • img

  Abdullah Öcalan'ın anlatımıyla uluslararası komplo

  PKK Lideri Abdullah Öcalan, kendisine dönük uluslararası komployu "NATO-Gladio operasyonu" olarak nitelendirerek, komplonun “Büyük Ortadoğu Projesi’nin hayata geçirilmesinin kilit adımı” olduğunu belirtti.

 • img

  Tarihin akışını değiştiren kadınlar

  Arîn Mîrkan, Rêvana, Destîna, Hêlîn, Vîyan, Renîn ve Rûken şahsında kadın mücadelesinin Kobanê’den tüm dünyaya duyurulduğunu belirten HPC-Jin Yöneticisi Edle Bekir, direniş kalesini savunmaya ve kazanımlarına sahip çıkmaya devam edeceklerini söyledi.

 • img

  Kobanê küllerinden doğdu

  DAİŞ'e karşı 134 günlük tarihi bir direnişin sergilendiği Kobanê, çatışmalar sırasında kentten ayrılmak zorunda kalan ve sonrasında geri dönen halkın desteğiyle yeniden inşa edildi.

 • img

  Zafere götüren 134 günlük direniş

  YPG'li bir savaşçının "Kobanê rizgar bû. Saet 3 kêm 10 deqe" sözleriyle tüm dünyaya müjdelediği Kobanê'nin özgürleştirilmesi, 134 günlük kesintisiz mücadeleyle sağlandı. Milyonları ayağa kaldıran direniş, DAİŞ için sonun başlangıcı oldu.

 • img

  Devrimin kıvılcımının yakıldığı kent: Kobanê

  DAİŞ karanlığına karşı tarihi bir mücadelenin verildiği Kobanê'nin özgürleştirilmesinin üzerinden 8 yıl geçti. Kimliksizliğe karşı çıkan Kürtlerin öncülüğündeki direniş, eşit, özgür ve birlikte alternatif bir yaşamın mümkün olduğunu kanıtladı.

 • img

  Efrîn adım adım Türkleştirildi

  Türkiye ve bağlı paramiliter güçler, 5 yıl içerisinde Efrîn'de Kürt'e dair bir şey bırakmadı. Kürtçe eğitime son verildi, isimler Türkçeleştirildi, her yere Türk bayrağı asıldı, taciz, tecavüz, doğa talanı ve insan kaçırma her geçen gün arttı.

ARA